Які пільги має дружина учасника бойових дій?

Кому належить статус учасника бойових дій?

Українська влада надає спеціальні пільги та визнання тим, хто мужньо обороняв нашу країну як учасники бойових дій (УБД). Цей статус призначений для військовослужбовців ЗСУ, СБУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки, Держспецтрансслужби, та Військової прокуратури України. А також його можуть отримати особи, які служили в підрозділах оперативного забезпечення антитерористичних операцій, Міністерства внутрішніх справ, Держспецзв’язку, Державної фіскальної служби, Управління державної охорони, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної кримінально-виконавчої служби, які брали участь у добровільних військових формуваннях.

Окрім військовослужбовців, волонтери також мають можливість отримати статус учасника бойових дій.

Для отримання цього статусу необхідно бути залученим до бойових дій не менше, ніж протягом 30 днів. У разі отримання поранень, які перешкоджають подальшому виконанню обов'язків, кількість днів на фронті не буде зараховуватися до стажу учасника бойових дій. Незалежно від тривалості служби, ці люди автоматично отримують статус інваліда.

Які пільги належать учасникам бойових дій Згідно з інформацією від Державної прикордонної служби України, особи із статусом учасника бойових дій мають право на наступні пільги:

 1. Першочергове обслуговування в медичних закладах та аптеках, включаючи госпіталізацію.

 2. Безкоштовне отримання ліків, імунобіологічних препаратів та медичних виробів.

 3. Першочергове безкоштовне зубопротезування.

 4. Безкоштовне лікування у санаторіях та можливість отримувати компенсацію за самостійно оплачені лікування.

 5. Знижка у 75% на комунальні послуги.

 6. Знижка у 75% на паливо для осіб, які проживають у будинках без центрального опалення.

 7. Безкоштовна їзда на усіх види міського пасажирського транспорту, автомобільний транспорт загального користування в сільській місцевості, а також залізничний і водний транспорт приміського сполучення та автобуси міжміських маршрутів, включаючи внутрішньорайонні і внутрішньо- та міжобласні маршрути незалежно від відстані та місця проживання.

 8. Безкоштовна мандрівка залізничним, водним, повітряним та автомобільним транспортом один раз на два роки (в обидві сторони) з 50% знижкою.

 9. Першочергове обслуговування в поліклініках та госпіталях під час виходу на пенсію або зміни робочого місця.

 10. Щорічне медичне обстеження та диспансеризація.

 11. Допомога при тимчасовій непрацездатності в розмірі середньої заробітної плати.

 12. Лікарняні виплати у розмірі середньої заробітної плати, незалежно від стажу роботи.

 13. Відпустка у будь-який час та додаткові 14 днів відпустки зі збереженням зарплати.

 14. Першочергове право на робоче місце при скороченні штату співробітників.

 15. Дострокове виходження на пенсію, досягнувши віку 55 років для чоловіків і 50 років для жінок при наявності страхового стажу відповідно 25 і 20 років.

 16. Першочергове право на отримання житла для покращення житлових умов, а також пріоритет при виділенні земельних ділянок для індивідуальної житлової забудови та першочерговий ремонт.

 17. Позику на будівництво та ремонт житлових будинків, придбання або будівництво дачного житла.

 18. Першочергове право вступу до житлових будівельних кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, а також садівницьких товариств, як і на придбання будівельних матеріалів та садових будинків.

 19. Позачергове користування послугами зв'язку та можливість встановити квартирний телефон зі знижкою 50% від затверджених тарифів.

 20. Першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями громадського харчування, службами побуту, ЖКГ та міжміським транспортом.

 21. Позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення та обслуговування службами соціального захисту населення вдома, включаючи відшкодування витрат на догляд за ветеранами війни відповідно до чинного законодавства.

З липня цього року учасникам бойових дій та їх сім'ям заборонено стягувати протерміновані борги.

Які пільги мають сім'ї учасників бойових дій Згідно з Законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", сім'ї учасників бойових дій також мають певні пільги, включаючи можливість на оздоровлення та відпочинок для дітей учасників бойових дій. Крім того, діти і сами учасники бойових дій мають право на переведення на бюджетну форму навчання при отриманні вищої, професійно-технічної та фахової освіти на денній формі. Діти учасників бойових дій, які навчаються на денній формі, також мають право на безкоштовне або пільгове проживання в гуртожитках. Якщо у студентів-дітей учасників бойових дій немає заборгованості, вони мають право на соціальну стипендію.